Що робити жінці, якій зрадив чоловік

СЕКССАМООЦІНКАСТОСУНКИ

Чоловік зраджує що робити
Чоловік зраджує що робити

Ситуація із практики психологічного консультування.

Колись давно до мене звернулась жінка, якій зрадив чоловік. Вона не знала, що робити далі. Вибачити зраду вона не могла, відповідно, жити з чоловіком далі — нестерпно. Але втекти від чоловіка вона теж не могла, бо жила за його рахунок. За вісім років шлюбу і два декрети вона відвикла працювати і заробляти. Дохід у чоловіка - «сірий». Тому на великі аліменти не можна розраховувати. А жити з двома дітьми у злиднях — не варіант.

Що потрібно робити у такій ситуації?

З'ясовувати, які в них стосунки з чоловіком і чому той зрадив? Спробувати пробачити чоловіка і повернути його «на правдивий шлях»? Провести з чоловіком переговори про аліменти — зрештою, це його діти, як би там не було?

Звісно, все це робити можна. Але тоді я вирішила піти іншим шляхом. Розрядивши сильні почуття та знявши гостру образу на чоловіка, ми приступили до головного завдання. Ми стали працювати над... грошовим мисленням.

За місяць моя клієнтка відкрила приватну практику і знайшла перших клієнтів — до декрету вона працювала юристом. А ще через місяць сказала чоловікові, що винаймає окрему квартиру і переїжджає туди разом з дітьми.

Чоловік доклав усіх зусиль, щоб її повернути, оскільки зрозумів, що вона не жартує. А ще тому, що колись він полюбив її саме такою — успішною, незалежною, захопленою своєю справою. Моя клієнтка дала йому другий шанс, сказавши, що найближчі півроку він «на випробувальному терміні».

Наскільки я знаю, вони щасливо живуть і досі.

Коли жінки приходять до мене на консультації з різними проблемами, то спочатку я з'ясовую, яка у них фінансова ситуація. Як відомо: «якщо проблему можна вирішити грошима, то це не проблема, а просто витрати». І якщо з фінансами у людини все гаразд, то можна братися за вирішення інших проблем.

Фінансова стійкість - це соціальний аналог здоров'я та життєвої сили. Якщо здоров'я багато, то будь-які захворювання лікуються легко та швидко. А якщо здоров'я слабке, то не встигаєш розібратися з однією болячкою, як з'являється інша...

Тому спочатку я пропоную людині стати сильною та стійкою, а потім ми займаємося іншими проблемами. Якщо вони залишаться, звісно:)