Про дуже дивні стосунки

САМООЦІНКАСТОСУНКИ

Дивні стосунки
Дивні стосунки

Є стосунки добрі, є погані, а є дивні. З добрими все зрозуміло – там безпечне та живильне середовище, всім добре. З поганими теж все ясно – там насильство у всіх видах, комусь точно погано.

А ось із дивними стосунками все непросто. Начебто б і не погано, але все ж таки якось не так.

Давайте розберемося що з ними не так.

Дивні стосунки – це стосунки, в яких один із партнерів постійно не розуміє, що відбувається.

Ось два приклади для наочності. Є жінка і чоловік. Начебто все добре, стосунки досить теплі, підримують одне одного. Ось тільки чоловік всіляко уникає сексу. І уникає вже два роки. Жінка нічого не розуміє, турбується і тривожиться, думає про себе різну маячню («я якась не така, напевно»).

Другий приклад. Є чоловік та жінка. Начебто все добре, стосунки прекрасні, секс відмінний, все чудово, але приблизно два рази на тиждень жінку ніби підмінюють - вона плаче, намагається відмовити чоловіка від стосунків («я тебе негідна, я зіпсую тобі життя, кинь мене»). Чоловік нічого не розуміє, турбується і тривожиться, думає про себе різну маячню («щось зі мною не так, здається»).

До того ж, докопатися до причин такої поведінки просто неможливо. Партнери чи то не можуть, чи то не хочуть пояснювати. Жодні обговорення та спроби домовитися не працюють. Стосунки як були дивними, так дивними й залишаються.

Це, до речі, ще одна ознака дивних стосунків – вони є незмінними. Хороші стосунки з часом можуть покращитись або погіршитись. Погані стосунки можуть погіршитись чи покращитись. А дивні стосунки як були дивними, так дивними залишаються.

Чому стосунки стають дивними?

Як і у більшості випадків, причин, звичайно ж, сила-силенна. Головне, що всі вони зосереджені не у вас. Наголошую - якщо ви опинились в дивних стосунках вперше, значить, ви тут точно ні до чого.

  • Цілком ймовірно, що вам не пощастило зустріти людину з якимось особистісним розладом.

  • Можливо, тут розлад не особистісний, а психічний, це теж не виключено.

  • Можливо, справа просто в якійсь таємниці, яку людина боїться вам відкривати з якихось своїх досить розумних підстав.

    Таких припущень можна зробити багато, і всі вони – не більше, ніж припущення. Без серйозних досліджень ми можемо лише гадати про причини такої поведінки партнерів.

Втім, знати ці причини не потрібно. Досить запам'ятати головне: якщо ви опинилися у дивних стосунках – тікайте.

Втеча - ваша краща стратегія!

Не треба думати, що я пропоную рвати стосунки за першої нагоди. Зрозуміло, що ні. Я завжди підтримую прагнення людей налагодити їх – переговори, обговорення, пошук взаємоприйнятних варіантів дуже корисні та доречні.

І ви, я певна, так робитимете. Але, як я вже писала вище, через деякий час ви зрозумієте, що нічого не змінюється, в жодну зі сторін. А це, нагадаю, вірна ознака дивних стосунків.

І ось коли ви після всіх спроб зміни ситуацію зрозумієте, що опинилися в дивних стосунках, біжіть без оглядки. Якщо не до канадського кордону, то хоча б з квартири.

Це не боягузтво і не інфантилізм. Це нормальна гігієнічна процедура. Перебування у дивних стосунках дуже шкодить людям – шкодить насамперед психологічно. Люди починають думати про себе всякі дурниці, на кшталт «зі мною щось не так», а думати таке – дуже шкідливо. Це смерть особистості.

Тому – біжіть.

Тут корисно буде відзначити дві причини, через які люди не виходять із таких дивних стосунків (це не всі причини, це дві основні – на мій, зрозуміло, погляд).

1. Шкода вкладеного. Як же так, я ж вклав(-ла) сюди стільки сил і емоцій – не можу я тепер усе покинути. У психології цей механізм добре досліджено і є одним із проявів когнітивного дисонансу.

Не піддавайтеся цьому механізму. Так, ви вклали багато сил та емоцій. Але хіба це означає, що ви зобов'язані продовжувати перебувати в цьому? Де це зобов'язання записано? Може, ви якийсь договір уклали? Ні? Тоді й думати нема чого – фіксуйте збитки і біжіть, поки цілі.

2. Страх перед майбутнім. Багатьом людям, які перебувають у дивних стосунках, страшно подивитись у майбутнє. Їм здається, що там нічого хорошого не буде – нових стосунків не вийде, щастя не станеться, суцільна туга та безпросвітність. Найчастіше такий страх виникає ще й тому, що за час таких стосунків люди могли втратити адекватність уявлень про себе.

Не піддавайтесь цьому страху. Подумайте про те, як ви вже зіпсували собі життя та здоров'я. Подумайте про те, що далі ситуація не зміниться, а ваше здоров'я стане ще гіршим. Подумайте – і тікайте.

Підсумок

Бувають дивні стосунки – у них одному з партнерів непогано, але чомусь все одно тривожно та незатишно. Они відрізняються дивовижною стабільністю – їх неможливо покращити чи погіршити.

Відбувається це не через вас, а через партнера – з якихось його причин. Найкраще, що ви можете зробити, коли зрозумієте, що опинилися у таких стосунках, – бігти. Що далі, то краще.

Якщо ви ніяк не можете наважитися бігти, то чекаю на консультації.