Питання та відповіді про зради

Чи треба боротися за чоловіка, якщо в нього з'явилася інша? Чому колишні повертаються, коли їх уже не чекаєш? Та багато іншого тут

СЕКССТОСУНКИ

Зберегти стосунки після зради
Зберегти стосунки після зради

Ми маємо розуміти, що зради можливі. Це питання того, наскільки я ціную те, що маю та те, що хочу отримати. Питання цінностей, світогляду.

Якщо людина вважає, що нічого особливого в зрадах немає, вона легко це робитиме, тому що не встоїть перед спокусою отримати нові відчуття. Просто одні вважають, що це допустимо, а інші – ні.

В суспільстві вважається, якщо чоловікам можна зраджувати, а жінкам ні.

Так, якщо у чоловіка п'ять коханок, то він мачо. А якщо жінка має п'ять коханців, навіть не будемо говорити, хто вона. Такі патріархальні теми, по суті, легалізують чоловічу зраду і подвійні стандарти.

Завжди можна пояснити, що у зрадах немає нічого страшного і навпаки, що це найстрашніше, що може бути у житті. Яку позицію не візьми, є аргументація. Тому треба вибирати, на якому боці саме ви.

Я знаю, що глибина почуттів можлива лише у моногамних відносинах, де є духовна близькість, де немає домішок образи, роздратування, порівняння, страхів – усіх цих негативних переживань.

Я вважаю, що так класніше і комфортніше. Ну і я згодна з багатьма моїми колегами, які вважають, що це відбувається, це вікові теми. Все залежить від кількості гормонів, та й сил теж.

Як сказала мені одна знайома, щоб піти на побачення треба одягтись, нафарбуватись, та ще й розмовляти з ним. Це дуже затратно, вже не хочеться цього робити.

Не кожен чоловік із віком потягне коханку.

Криза чоловіків середнього віку полягає в тому, що функціональність дійсно втрачається в порівнянні з тим, як було у 18-20 років. Для чоловіка це норма.

Стосунки не повинні бути єдиним і головним в житті. Ведучими вони можуть бути лише у 18 років. До 30 років з'являється стабільний психічний стан, починається нормальне життя.

Але якщо мізками він залишився там і грає в альфа-самця, який має вразити всіх, і все намагається довести собі, що ще ого-го, це невротичні зради заради самоствердження.

У жінок теж таке буває. Іноді бачиш бабусю у короткій спідниці з червоною помадою, яка заграє з 20-річними юнаками.

Що робити, якщо у чоловіка з'явилася коханка?

Немає універсальної поради. Я б порекомендувала сісти та зрозуміти, на що ви готові і чи воно вам треба. Я проти невротичних ігор, коли люди творять коаліції, наймають детектива, щось дізнаються.

Проти підкилимної боротьби із коханкою за увагу чоловіка. До речі, в деяких випадках такі ситуації створює сам чоловік, щоб за неї боролися. Уявляєте, як у нього самооцінка злітає. Тому не треба грати у чужі ігри!

Звісно, перші емоції – помститися, покарати, нехай він побачить, як мене образив. Це треба пережити і з холодною головою сідати за розмову, розуміючи, хочете бути з цією людиною чи ні, все це точка, я так далі не можу. Коли все стане на свої місця, я рекомендую подбати про себе.

Тому що ви переживаєте психологічну травму, важкий період. Він не назавжди, але може бути травмуючим. І треба спочатку знайти точку опори, а вже потім розрулювати ситуацію. Подумати, який шлях для вас зараз менш травматичний, що полегшить ваш стан, дасть стабільність і спокій.

Як пережити цей кризовий період і вийти з нього самовпевненною і щасливою я детально описала в своїй книзі.

В житті все буває. Вирішити: помру, але збережу сім'ю - це дурість. Тому що сім'я це – про щастя та радість. А не про жертовність.

І я за чесність. Якщо хтось зустрічає кохання, треба припиняти старі стосунки та починати нові. Це сумно, тяжко, але так буває. Ніхто від цього не застрахований.

Коли людина живе на дві сім'ї, це поганий досвід для всіх. Тут усі нещасливі. Потрібно робити вибір і чим раніше, тим краще.

Чому, коли у чоловіка з'являється коханка, його ставлення до дружини одразу змінюється, вона починає дратувати його?

Буває і навпаки. Багато жінок мені розповідають, що ніколи б не подумали, що у чоловіка коханка, тому що він став краще до них ставитись.

Тут дві стратегії, обидві невротичні. Перша пов'язана з провиною: я винен, тому краще поводжуся.

А друга історія про те, що я повинен собі пояснити, що я не тварюка, тому бачитиму в ній усе найгірше, і тоді це ніби виправдовує мене: раз вона така погана і давно мене не любить, я змушений завести коханку.

Чому чоловіки повертаються до колишніх дружин

Чи можна повернути чоловіка, якщо пішов до коханки?

Можна, питання: навіщо? Чоловік відмовився від стосунків, знецінив їх. Вони для нього не цінні, як і ваші почуття. Навіщо починати все наново з такою людиною?

Буває, що чоловіки повертаються через якийсь час, іноді навіть за 20 років.

Тому що всі покинули, а вони не хочуть бути самі. Тепер їм треба, щоб тиск міряли, доглядали. І вони наївно гадають, що це робитиме та жінка, яка колись за нього боролася.

Адже повертаються до тієї, яка за тебе боролася, а не до тієї, що сказала: «Вибрав Машу – йди до Маші». А якщо вона ще й забрала все, що було, навряд чи повернуться до неї. Повертаються до тієї, яка тепер догляд забезпечить. Така собі служниця.

Хто сильніше переживає зраду чоловіки чи жінки?

Переживають усі. Це ніби до тебе прийшли і сказали, що так, як ми жили, більше не буде. Хтось узяв та закінчив твоє життя. Плюс ця людина ніби поставила тебе в позицію нижче: ти не надто гарний, ти програєш іншим. Близькість, кохання, взаємоповага розбилися. І це всім боляче.

Зрада у відповідь допомагає?

Ні, це не так. Хоч іноді дуже хочеться це зробити. Бо нам здається, що ми перестали котируватися. І треба довести всім, що я ще можу подобатись різним чоловікам. Але якщо ми мірятимемо себе очима світу, будемо вразливі.

Найкраще, що можна зробити, це взяти тайм аут і зрозуміти, яка ви, чого дійсно хочете, і чому не вийшли стосунки. Розбір польотів це добре. І коли вам самій з собою стане добре, ви не будете залежати від думки оточуючих, тоді можна заводити нові нормальні стосунки. Про те, як це зробити теж багато розповіла у книзі.

Добре складаються стосунки, коли ми відкриті, знаємо, чого хочемо і нам зустрілась людина, яка має цінності схожі на наші. Тоді все складеться.